O projekte

O projekte

Bytový dom CENTRALZámerom investora je vytvoriť jedinečné obytné prostredie najvyššej kvality poskytujúce vlastníkom bytov atraktívne bývanie v tesnej blízkosti centra mesta.

Na základe statickej analýzy nosných konštrukcií existujúcej administratívnej budovy sme vypracovali návrh, ktorý spĺňa moderné európske štandardy a normy. Architektonický koncept budovy navrhla známa slovenská architektonická spoločnosť Propre - Pavol Zaťko (www.propre.sk)

Projekt zahŕňa kompletnú rekonštrukciu prízemia a troch nadzemných podlaží, nadstavbu štvrtého a piateho poschodia, zmenu vnútorných dispozícií, výmenu všetkých sietí, inštaláciu najnovšieho nízkoenergetického vykurovacieho systému, zateplenie a zmenu novej fasády, ktorá spĺňa najvyššie štandardy energetickej úspornosti, výmeny okien a inštaláciu výťahu.

V suteréne domu sa pre každý byt nachádzajú pivnice a spoločné priestory pre odloženie bicyklov a kočíkov. Pozemok je oplotený a pozdĺž neho je plánované vysadiť živý plot. Na miestach, ktoré sú súčasťou pozemku, okrem miest so spevneným povrchom, chodníkov a terás je v pláne zatrávniť a vysadiť okrasné rastliny. Vjazd vozidiel na pozemok bude z ulice Terezy Vansovej z existujúcej príjazdovej komunikácie. Vstup bude vybavený elektrickou bránou. V oplotenom areáli je k dispozícii 32 parkovacích miest.

Benefity

Aktuálny stav a jednotlivé etapy výstavby Katalóg projektu na stiahnutie

Lokalita

Pozemok je prevažne rovinatý s miernym sklonom v južnom smere. Situovaný je v exponovanej časti mesta Prievidza.

Vďaka tomu, že sa objekt nachádza v centre mesta Prievidza je samozrejmosťou kompletná občianska vybavenosť, ako je zdravotné stredisko cca. 3min. chôdze, obchody, reštaurácie, pošta, banky a ostatná mestská vybavenosť cca. 5min. chôdze. Na tej istej ulici sídli SOŠ stavebná a Gymnázium je vzdialené cca. 10 minút chôdze.

Dostupnosť MHD je cca. 3 minúty od bytového domu, kde je autobusová a železničná stanica v Prievidzi.

V blízkosti bytového domu je športový areál SOÚ stavebného, kde sa nachádza futbalové ihrisko a tenisové kurty. Klimatizované fitnes centrum sa nachádza cca. 4 minúty chôdze.

Navrhovaný bytový dom bude využívať existujúci vjazd na pozemok z ulice T.Vansovej, ktorý je v severozápadnej časti oplotenia pozemku. Tento vjazd bude rozmerovo upravený a budú naň nadväzovať parkovacie plochy pre návštevníkov bytového domu.

Prezrite si celú galériu

Kúpele Bojnice

Neďaleko od Prievidze leží kúpeľné mesto Bojnice, ktoré ponúka ideálne podmienky pre kúpeľnú liečbu a relax.

Základom kúpeľnej liečby je liečivá hydrogén-uhličitanovo-síranová a vápnikovo-horčíková termálna voda s teplotou 28 – 52 °C, ktorá slúži na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva, nervového systému, ženských chorôb, chorôb z povolania a chorôb obličiek a močových ciest.

Viac informácií o Kúpeloch Bojnice

Zdroj: Kúpele Bojnice

Bojnický zámok

Bojnický zámok patrí k najstarším a najvýznamnejším pamiatkam na Slovensku. Atraktívne prostredie bojnického zámku so svojimi honosnými sálami priťahuje svojich návštevníkov, aby v historických priestoroch prežili príjemne strávené chvíle.

Viac informácií o Zámku Bojnice

Zdroj: Bojnický zámok

ZOO Bojnice

V najstaršej a najviac navštevovanej ZOO na Slovensku môžete počas jedného dňa vidieť celú planétu. Svoj domov tu našlo vyše 300 druhov živočíchov. Súčasťou areálu je ,,Detská ZOO“, kde sa splní sen každého detského návštevníka. ZOO chová 39 ohrozených druhov z Červenej knihy a 31 ohrozených druhov fauny Slovenska, úsilie venuje i záchrane handicapovaných zvierat.

Viac informácií o ZOO Bojnice

Zdroj: ZOO Bojnice